Sotsiaal foobia ja lapsepõlve trauma 15.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas ennast kokku hoida kui mentaalselt ei saa sõjaväes olla ja pähe tulevad igasugued foobiad ja organism ei kannata seda kuna tegu on lapsepõlve traumaga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sportlane harjutab ja saab uute olukordadega hakkama.
Sõjaväge tuleb ka võtta NAGU sportlikku trenni - hea võimalus end muuta, karastada, uute olukordadega time tulle.
Tabletid on abivahendid - vajadusel pöördu väeosa med-puhkti ja arst annab omapoolseid soovitusi.
Tähtis on Hoiak e Suhtumine - mitte nutta-soiguda vaid optimistlik-rõõmus (nagu sportlane), et on võimalus enda Karastada, Tugevamaks muuta.
On teised hakkama saanud - saan ka MINA!
Lapsepõlv on Minevik, ela Olevikus ja Rõõmsameelselt.
Georg Lurich oli poisina nigela keha-rammuga. Hakkas harjutama ja temast sai omaaegne Maailma tugevaim
kangitõstaja ja ka maadleja!
Suutis tema, suudad ka sina - end tugevdada!
Tubli harjutaja oli ka Jaan Talts.
Suutis tema, suudad ka sina - end tugevdada! TAHET peab olema!
Tabletikene on abivahend (vajadusel), harjutused on põhivahendid!

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet