tableti soovitus 08.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

millist ravimit(konkreetselt ehk pakuksite midagi välja) soovitaksite sotsiaal-ärevusega inimesele, kes ei põe mingeid muid haiguseid. Et inimene rahuneks, ei oleks nõnda närvis seltskonnas.

ette tänades,
pille

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohtu määrab raviarst.
Ärevushäirete arstirohtudeks (kui need vajalikuks osutuvad) on:
a) antidepressandid, b) mõningad rahustavad rohud.
Paljud asjad siin ilmamaal on õpitavad, seltskondlik käitumine eriti.
Head harjutamist. Asja tuleb võtta elu näitelaval etlemisena, s.o. näitemänguna. Ja ka see vajab proove, harjutamist, kodutööd.
Head näitlemist,
Jüri O.-M. Ennet