Üle söömine 21.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Ma ei saa oma söömisega hakkam, kui söön siis mega palju ja kui ei söö siis mitte midagi. Asi käib äärmusest äärmusse. Toitumisnõustaja poole pole mõtet pöörduda, kuna saan aru, mis ma valesti teen ja mida sööma peaksin, aga sellest pole ikka abi. Mis teha või kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt buliimia vastuseid.
Paar õpetust.
1)Vesi. Rahulikult-aeglaselt ja lonksude kaupa klaasikene toasooja vett jua.
2) Nagu söögikoht. Söögisaalis tellid-võtad ühte, veidi teist ja kolmandatki. Seega Kogused on eelnevalt mõeldud ja selle järgi ka võtad-tellid. Juurde enam ei võta. See kehtib ka kodus. Kui juurde ikkagi soovid - 20EURi Külmkapi rahatopsi. Seega Kogused alla.
3) Mälumine. Kolme kolmandiku reegel. Tavaline amstertamine (vähene mälumine - 7..10 korda, näiteks) annab jämesoole sisu ja kehakaalu tõusu. Kõhus (organismis) on mitmed kilogrammid liigset - faeces seal loksumas. Kui mälume kaks korda rohkem 15..20 korda) - siis organism saab vajaliku juba poole vähemast kogusest ja kõhukoopas "loksutit" minimaalselt. Kui veelgi rohkem mäluda (kuni 30 korda) ning seejuures mõelda-soovida, siis seda me toidust ka saame.
4) kehaline aktiivsus.
5) Päevik, oma kogemus ja kindlasti Positiivne Pihtimine - mida asjalikku ellu rakendanud.
Kui inimesel Depressioon, siis ka ülesöömine. Seega vt varasematest Depressiooni soovitusi.
Mõnusat mälumist ning rahapõrsas külmkapi peale (töötab nagu laskesuusatajate trahviring.
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet