Hommikul peale tõusmist paha olla 25.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Hommikul peale voodist tõusmist külm. 2 tunni pärast hakkab väga paha. Südames õrn valu, värin terves kehas, hirm, mis võib juhtuda. See kordub juba peaaegu 2 nädalat peale viirust. Viirus oli ka küllaltki kaua. Võibolla isegi praegu. Perearstil aega süvenemiseks pole. EKG holter oli kõikuv, keskmise andis 135/86. Peale Betaloc Zok-i ja Nexiumi ma muud ei võta. Magu on väga tundlik ja happeline juba mitu aastat. Südametilku võtan ka. Nüüd hommikuti juba üle nädala Valocordin Diazepamiga. Muidu minul see värin üle ei lähegi. Algul võtsin 4-5 tilka. Täna võtsin juba 9 tilka.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nexium hea, seda võtta.
Toite valida, rasvas praetud jms jäägu teistele.
Korralikult toitu mäluda ja söömine olgu rahulikus olukorras.
Puhkehetked päeval ja korralik uni. Abiks sobivad rahustav soe jook/tee ja apteegist Melatoniin (vabamüügist).
Rõõmsameelsus!
Elus - järelikult õnnelik!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet