Buliimia? 16.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen olnud kunagi piisavalt paks, võtsin juba üle kümne aasta kaalust alla, jõudes enam-vähem normaalkaalu. Siiani tundub mulle, et olen liiga paks ja lahendusena leidsin lahtistite võtmise. Kuidas seda ravimisõltuvust parandada, kas selleks on vaid statsionaarne ravi? On sellest lahti saamiseks üldse abi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Liigsöömine võib olla omaette häire või MITMETE haigustega kaasnev sümptom (küllaltki sageli depressiooniga kaasnev). Kehakaalu tervislikuks muutmiseks on mitmeid jõukohaseid võtteid (norm. söömine, dieedid, paastud, kehaline aktiivsus, spetsiaalsed võimlemisharjutused) aga eelkõige vaimse hoiaku muutmine (nn. meeleparandus). Teatud etapil võib kasutada ka ravimeid (mida, kuidas ja kaua tarvitada, selle määrab arst). Eelöeldut oma arstiga arutades ning tegevust planeerides saate ka lahtistite probleemist vabaks. Kas vajate statsionnaarset abi, soovitab raviarst, teades-tundes Teid. Buliimia ja Teie probleem on ravitav.

Igast murest saab üle! Jüri O.-M. Ennet