Esimene psühhiaatri külastus 19.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen peale pikka aega otsustanud abi otsida psühhiaatrilt, aga kardan minna, sest kardan, et mind “naerdakse välja”, et mure ei ole piisav, et pöörduda arsti poole. Aga ma tahan abi, ma tahan tunda end veel kunagi hästi ja tunnen, et see on viimane võimalus. Küsimus siit: milleks ma peaksin valmistuma esimesel psühhiaatri külaskäigul?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri juures räägib inimene enda probleemidest, muredest. psühhiaater küsib vajadusel üht-teist juurde. Mingit ette valmistumist vaja ei ole. Keegi ei naera välja.
Jutule saamine võtab natukene aega (nn järjekord), seetõttu vt varasemaid soovitusi: uinumine, unetus, depressioon. Kohe hakka tegema minu Palveharjutust.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Teha paar korda päevas, aga kindlasti õhtul enne uinumist.
Kõik saab korda!
Arst annab juhiseid, tervist tugevdab igaüks ikkagi ise.
Psühhiaatrit kartma ei pea.
Jüri O.-M. Ennet