Anonüümne psühhiaatri külastus 19.01.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus oleks mul niisugune, et kas Tartus või Pärnus on niisugust asutust, kus saaks patsient käia psühhiaatri juures anonüümselt, ilma, et mingid isiklikud andmed kuhugi internetikeskkonda jm-le jõuaks? Kas kuskilt psühhiaatrilt oleks võimalik saada samamoodi ka retsepti, ilma, et andmed Haigekassale jm-le esitatakse. Nt kui patsient on ise nõus ravimi täishinna maksma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Erapraksisega psühhiaatrid pakuvad anonüümselt arstiabi.
Retsepti osas praegu saab veel tohtri enda nimele seda rohtu kirjutada, s.o. "ad manum medici"- tohtri kätte, aga algab ju kohe e-retsepti ajastu (oleks pidanud juba septembris startima, siis uuel aastal, nüüd siis veebruarikuus) ja siis on anonüümsus välistatud (dokumenteerimise astpetist).
Anonüümsus meditsiinilises mõttes on ka praegu tagatud küllaltki oluliselt.
Vähem kahtlustamisi ja rohkem enda edendamist, kaaskondsetele naeratamist ja abivajajate aitamist,
Jüri O.-M. Ennet