Ängistustunne 22.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Küsisin eelmises kirjas Teie käest ängistustunde kohta. Käisin veel kord psühholoogol Soomes ja tema arvates ei ole mulle psühholoogoline teraapia vajalik (kuigi ise tunnen teisiti) samuti sain ka temalt teavet ängistustunde sümptomite kohta. Õnneks tundsin veidi sarnaseid sümptomeid vaid paar kuud. Mainisite, et peaksin järgia konkreetselt günekoloogi juhiseid. Dr.Sõritsa epikrois sisaldas lauset: patsient vajab operatiivset ravi. Diagnoosid olid: kusepõiesong- korduvjuhtim, päraaigusong-korduvjuhtum, sfinkter ani defekt (sõnutsi ütles, et see on kõige olulisem lihas mis peaks kõike elundeid omal kohal hoia, kuid minul puudub see ühel pool üldse. Lisaks: syctocele, rektocele. Kas võib olla, et kogu see kupatus hoiab lihaseid liiga pinges ja kas treenimine songadega on lubatud? Lisaks mainis ta, et jääkuriin on liiga suur. Kuid ise ma küll ei tunne seda. Soome neid diagnoose ei aksepteeri ega tee ka ise samu uuringuid ja isegi advokaadi ettekirjutist eirati. Samas ei anta ka ennakolupa, et tulla Eesti ravile. Kas mul on mõtet neid Duloxetini ja Lamictal 25mg 3 tbl õhtuti edasi võtta või peaksin neid vaikselt lõpetama hakkama, et oma ajukeemiat veidigi säästa? Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dr Sõritsa kirjutatud epikriisis on kõik oluline täpselt kirjas ja sellest tulenevalt saab ka abi pakkuda. Milline konkreetne abi või operatsioon vajalik on, selle ütleb juba raviarst.
Loomulikult need praegused kehalised alakeha häired-haigused tekitavad ka psüühilisi probleeme, ängi.
Treenimine ei sobi, sobivad ravivõimlemise harjutused ja seda saab jällegi koostöös raviarstiga teha.
Tablettide võtmine - jällegi koostöö raviarstiga. Reegel - rohu võtmisega peab enesetunne paremaks minema.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet