Ravimite võtmine 03.06.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus puudutab minu abikaasat(33 a). Sellest aastast hakkas käima psühhiaatri juures ja tal kahtlustatakse bipolaarset häiret ( täpset diagnoosi vist ei ole veel pandud ja ta peab ikka edasi käima ja asja täpsustakse). Viimane kord otsustati talle meeleolustabilisaator välja kirjutada ( quetiapine accord 50 mg), vaadatakse siis,et kuidas toimib ja kas kõrvalnähte on. Saan aru, et see on järgmise külastuse teema. Aga eelmisel külastusel küsis mees, et kas ta napsu või pudeli õlle vahest võib teha. Arst ütles, et kui vahest võtab, siis samal õhtul ärgu tabletti võtku, võib halva enesetunde või uimasuse tekitada. Kahjuks vahest on suhteline mõiste. Nüüd mees teeb iga nädal ühe õllepäeva, võtab mõned õlled ja tableti jätab ära. Ütleb, et mis see üks päev nädalas ikka teeb. Kuidas sellisesse asja suhtuda? Mina olen aru saanud, et tegelikult tuleks rohtusid ikka korralikumalt võtta!? Viimasel nädalal on tal tänu erinevate sõpradega kokkusaamistele jäänud ära kolm tabletti....Mehe meelest mina aga liialdan kui midagi mainin. Olen pinges, sest need perioodid, mis tal aegajalt peale tulevad, on minu elu sel ajal kohutavaks teinud. Viimane selline kole aeg kestis üle poole aasta. Ta oli täiesti teine inimene.
Järgmise vastuvõtuni veel aega ja mõtlesin, et küsin arvamust ka Teie käest.

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naistel on ikka õigus, Teil eriti!
Kas ravi ja täieline alkoholi keeld või napsitamine ning vaimuhäire "õrritamine".
Sellel teemal pikka juttu enam vaja ei ole.
Mida me siis diagnoosime? Kas alkoholi toimet vaimuhäire edenemisele?!
Või soovime ikka täpset diagnoosi ja sellele vastavat ravi teada saada?
NB Kui mingidki psüühikaprobleemid, siis Tark kasutab Kõiki tema käsutuses olevaid võimalusi tervise parandamiseks: alkohol - ei, tubakas - ei, korralik puhkus - ja, mõõdukas kehaline aktiivsus - ja, jne.
Kainet tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet