Paranoidne skisofreenia 27.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mitu aastat tagasi diagnoositi mul paranoidne skisofreenia ja see aasta sain kolmandat korda 80% töövõimetuse. Minu küsimus on selline, et kui kaua ma seda (80%), mitu aastat reaalselt saada võin, kas tõesti kogu elu nagu ka see ravimite võtmine? Või väheneb aastate jooksul see protsent? Ma oletan, et ehk iga patsendiga on erinev lugu, kuid mis oleks selline üldine vastus?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puue ja see % on selleks, et saaks rahulikulmalt oma tervise eest hoolt kanda. Grupi läbivaatamise tähtajad on teil ju teada, s.o. seda vaadatakse regulaarselt üle.
Tähtsam veelgi on õige ravimi leidmine ja selle õige-sobilik annustamine.
Ravimit on vaja järjepidevalt võtta. Kui ravim sobib, siis on ka kehaline-vaimne enesetunne hea, tegevustahe ja tegutsemisvõime ka korralik.

Skisofreenia (ka paranoidne) n.ö. raskusaste on niivõrd erinev, et siin näitab asjade kulgu vaid elu ise. Tänapäeva antipsühhootikumid teevad imet ja neid tuleb vastavalt arsti soovitusele ja eńda enesetundele korraliult võtta. Tervislikud eluviisid ja rõõmsameelsus ka kindlasti.
Parimat soovides, kaunist aastavahetust ja toredat uut aastat soovides,
Jüri O.-M. Ennet