Argofani ja Pragiola ravimite lõpetamine 19.06.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Pöörduksin selle küsimusega oma psühhiaatri poole, kuid tal juhtus õnnetus ning viibib pikemat aega haiguslehel. Meil oli temaga eelnevalt juttu ravikuuri muutmisest, et ravimite võtmine järk-järgult lõpetada.
Võtan hommikul Argofan 150mg ning Pragiola 150mg hommikul ja õhtul. Hetkel on mõlemat alles 2/3 karpi.. kuidas oleks kõige mõistlikum neid ravimeid järk-järgult vähendada, et oleks võimalikult väikesed kõrvaltoimed? Argofani saab poolitada, kuid Pragiola on kapslites ja neid on vist keeruline poolitada.

M 188cm ja 88kg

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tabletid on vaid abivahendid, harjutused ja uus eluviis, uued väärtushinnangud elus on põhiline.
Ravimite alandamise tempo paneb paika enesetunne. Nädal ja pool annust alla, nädal ja pool.
Harjutused! See on tervistumise võti.

Arst ja ravim ei tee teid terveks. Terveks-tugevaks teevad teid harjutamine ja uued prioriteedid-väärtushinnangud.
Head harjutamist
Jüri O.-M. Ennet