depressiooni ravim 12.09.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

küsimus oleks selline - kas arsti poolt diagnositud depresiooni ravimisest võiks omal käel loobuda? Tablette soovitati võtta 4 kuud, minu jaoks hirmkaua, kuna mul on tõsiseid probleeme ka nädalaajase kuuriga(läheb meelest, pärast võtan jne.). Kui minu enesetunne on praeguseks igati OK, käed ei värise, pea ei valuta, nõrkushooge ei ole jms., kas peab siis ikka rohukuuri lõpuni tegema? Ausalt öeldes võtsin ainult paar nädalat, arsti diagnoosist on möödas paar kuud.

Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimite võtmine ning muud tervistavad võtted peavad enesetunnet ning töövõimet parandama.Kui Teie elukorraldus ning eluviisid tagavad praegu hea enesetunde ja ravim mõjus ebamugavalt ja Teil on KK (kõik korras), siis ravimist võib loobuda. Kurvameelsus ei taastu, juhul kui olete muutnud eluviisi, suhtumist keskkonda ning endasse ja tegelete ka kehaliste-vaimliste harjutustega. Arstirohu osa peabki olema ajaliselt optimaalselt lühike.

Depressioon võib olla ka muu häirega kaasnev sümptom, sellisel juhul on soovitused teised, vastavalt põhihaiguse ravivajadusele.Kõige täpsemalt tunneb Teid ning probleeme raviarst.

Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet