Unehäired/depresioon 31.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!Olen nõutu,olen pikalt väga halvasti magada saanud ja ei tea mida teha.Ei tea mida süüa,et ehk see ka mõjutab midagi.Olen nimelt Austraalias ja 2 aasta viisa hakkab varsti lõppema.Olen sattunud arvatavasti depresiooni,kuna kaotasin siin töö ja otsisin väga pikalt lahendusi et ja võimalusi töö leidmiseks.Nüüd olen selle probleemi ära lahendanud aga nüüd olen masendunud kina elukoht ja see töö elu on iga päev sama ja kuhugi minna ka ei taha sest suurlinna kära ja melu on ka väga vastu ja tõesti ei tea mida teha.Sain eestist ravimid enda vanemate käest(Nervostrong) võtan 2 tableti päevas ja juba läheb 3 nädal ja ikka pole nagu paika saanud asjad.Vahel saan 7 tundi magada siis tunnen ennast väga hästi aga enamus ajast on 3,4,5 tundi und ja mitte jutti.Ärkan tihti 2-3 tunni möödudes üles ja siis jään alles tunni või rohkema pärast uuesti magama alles.Ma ei suuda enam taluda seda olen nõutu.Tunne nagu pea käiks ringi iga päev aga väsinud ei ole samas kuigi haigutan küll.Mul on eestis ka samalaadne asi olnud aga seal sain sellest 2 nädalaga vabaks umbes kuna arst kirjutas mulle sertraliini aga nüüd olen nii kaugel et ei tea kas kuidagi saaksingi seda siia lasta saata.Olen mures enda tervise pärast ja iga öö kui magama lähen on juba hirm kas magan jälle või ei.Isegi kui täiesti rahulikult olen ei jää vahel magama ja mõnikord ei saa arugi kas magan või olen ärkvel.Väga imelik.Aga hommikul saan enesetunde järgi aru et olen halvasti maganud.Tahaks sellest vabaneda nii kiirelt kui vähegi saab.Tshtsin küsida kas pähklivõi oleks ka hea süüa et depresiooni leeventada või oskate soovitada midagi?Olen nii mures et vahel ajab see asi lausa nutma(häbi tunnistada) aga nii see on.Sest keegi ei saa aidata ka mind.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eestis on vabamüügil Melatoniin - v.hea une soodustaja.
Arstirohuna-retseptiravimina sobiks hästi Mirtasapiin (15mg õhtul).
Rahustavate teede register on suur, aga ka soe jook (tee) teeb sama tulemuse. Soe jook õhtul. Soe dušš - pole paha.
vt minu Palve esimene samm - väga hea toimega. Kindlasti teha enne uinumist.
Oled elus - ole Õnnelik!
Oled kehaliselt ja vaimselt töövõimeline - ole Õnnelik.
Sul on väga palju, et õnnelik olla.
OLE!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet