Depresioon? 14.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugesin kuskilt, et depresiooniga võivad kaasneda ka füüsilised vaevused. Mul on olnud juba septembrist saati ligi 38 palavik ja iiveldus. Analüüsid kinnitavad, et olen terve. Vaimselt olen samas seisus juba kaks aastat: tunnen, et ei läbi eelseisvaid eksameid piisavalt hästi, tunnen hullumistunnet ja võin hakata nutma täiesti suvalisel hetkel. Kas mul võib olla depresioon? Mida ma tegema peaksin ja kuhu pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon ja ülepinge kindlasti. Selles valdkonnas saab aidata:
a) töö- ja puhkerežiimi korrastamisega;
b) relaksatsioonivõtted, pingete maandamine;
c) vajadusel ka arstirohtu psühhiaatri juurest.
Eksam ei ole Koll ja seda karta vaja ei ole. Õpetajal peaks häbi olema, et ei oska ainet huvitavaks teha, Teile selgitada olulist ja ebaolulist.
Spikker aitab - see ju koondkokkuvõte, kõige olulisem.
Vajadusel ja võimalusel võtke aeg maha ja andke endale veidi puhkust.
Paljud on aegajalt eksamitega maadelnud ja sellel hetkel Ilmaelu üli-mustades värvides näinud. Nüüd aastaid, aastakümneid hiljem tundub see vaid kauge mälestus. Tulevikumälestuste pärast ei maksa olevikus vaevelda. Asju tuleb võtta mänguliselt. Näitemäng on selline.
Said eelnevad põlved nende eksmitega hakkama, saate ka Teie.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet