Skisoafektiivne häire - kui haige keeldub ravist? 23.05.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu tütrel on diagnoositud skisoafektiivne häire. Hetkel viibib ta Jämejala kliinikus, kuid keeldub ravist ega aktsepteeri arsti seisukohti. On arvamusel, et tal pole vaja muud ravi kui taimeteed ja tegevus-teraapiad.
Kuidas aidata emana tal jõuda arusaamani, et ravi on vajalik?
Kas arvan õigesti, et alternatiiv-meditsiin saab siin olla vaid toetavaks, mitte põhiraviks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiglaravi tagab haiglapersonal. Vaimuhaiguse üheks tunnuseks ongi haiguskriitika puudumine, so inimene ei adu oma haigust, ei pea end haigeks.
Tava-viga on selline, et omaksed võtavad ravialuse liigvara haiglast välja ja järelravi koduste kontrolli all ei õnnestu (ta ei võta rohtu, sest "pole ju haige") ja Dispanserisse ta ei lähe.
Koostöö raviarstiga - siit tulevad kõige paremad tulemused.
Häid arstirohte praegu on - vaja neid vastavalt raviskeemile Manustada.

Kõik tervistavad asjad tulevad kasuks, ka mõned nö alternatiiv-meditsiinilised.
NB
1) alternatiiviga ei tohi segada olemasolevat raviskeemi ja
2) alternatiivist kindlasti informeerida raviarsti ja kuulata tema hinnangut.
3) Tervislik eluviis kindlasti kasuks kõigile.
Üks raviarst korraga!
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet