Ahistamine ja töökiusamine e-posti teel 26.02.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen vabakutseline ja mind kiusab e-posti teel kolleeg, kes tegutseb samal erialal. Tema eesmärk on mind depressiooni viia ja konkurendina kõrvaldada. Ahistaja on üksik naine, kellel on ilmselt väga palju vaba aega. Ta on mulle kirju kirjutanud alates 2013. aastast, kogu aeg. Kirjad on solvavad, alavääristavad, süüdistavad, ähvardavad, minu, mu pereliikmete ja ka täiesti võõraste inimeste kohta. Olen pöördunud politseisse 2 korda, teinud kaebuse justiitsministeeriumisse (töötame selle ministeeriumi alluvuses), ja lõpuks pöördusin abi saamiseks ka juristi poole - juhuslikult valitud jurist on ka ise olnud selle isiku ahistamise ohver mõned aastad. Ahistaja on nooruses viibinud aastaid psühhiaatrilisel ravil, hiljem on ta ahistamise pärast ühest töökohast ka vallandatud. Vabakutselisena on tal ahistamiseks vabad käed. Seni pole miski suutnud ahistajat peatada, ta kirjutab kirju edasi veel suurema hooga ja isegi irvitab, et näe, politsei ei saa mulle midagi teha. See on viinud mind viimase piirini. Olen isegi üritanud ahistajale helistada, et nõuda, et ta lõpetaks, kuid ta ei vasta telefonile. Vajan igapäevaseks toimimiseks pidevalt psühholoogi abi, kuid see tegelikult palju ei aita. Iga uus kiri viib mind nii endast välja, et mõtlen juba, kuidas peaks ahistajale kallale minema. Mida teha? Tunnen, et mu vaimne tervis ei pea vastu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie saate tervisesporti teha, rahustavat teed või rahusteid võtta, psühhoregulatsiooni, Yoga, meditatsiooni jpm-ga tegeleda, aga see ei muuda
t e m a pahatahtlikku käitumist. Kui selline tegeleane ikkagi on, siis sellega saab Politsei tegeleda!
Ignosreerige neid kirju - kustuada ju oskate, lugamata jätta ka oskate. Re-ga saate talle need ka tagasi saata jne.
Tervislikud eluviisid ikkagi kasulikud.
Seega - lahendid olemas.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet