Liigne ärrituvus 03.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen noor mees, saan kohe 34 a. ja mure on mul minu liigse ärritumisega...kõik ajab närvi, suudan et vaevu talitseda, Õnneks ei ole mul vägivaldseid mõtteid aga halbade sõnadega, rusikaga vastu seina tagumisega ,uste paugutamisega suudan oma perele ja sõpradele haiget teha, ka tööl ärritab viimasel ajal kõik- materjali puudmine, liiga aeglased töötajad jne. jne Olen tööl kodus kaugel 2 nädalat ja siis kodu 1 nädal. Kui tulen olen juba ette närviline et kõigil on kõike vaja ja ma ei jõua igale poole, pealegi olen väsinud 14 päeva järjest 10 tundi töötamast, tahan natuke puhata ka aga... Mu pere on mulle väga kallis ja tean et nad hingeliselt kannatavad minu käitumise pärast. Kus abi saaks ja mida ma teeks et nn normaalseks inimeseks jääda?! Kardan muutuda mingiks monstrumiks, keda keegi enda kõrval enam ei kannata ja olengi üksi siis. Palun aidake!! (täpsustuseks niipalju et e-posti aadress on ema oma, ma usaldan teda täiesti aga oma posti ei taha panna kuna elukaaslane võib lugeda)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puhkust vähe, närvilisust palju. Piisav uni, vajadusel apteegi vabamüügist Melatoniin, üks kapsel õhtul. Une arvelt ei tohi võtta. Puhanud keha jõuab rohkem.
Lõõgastavad harjutused, vt Enneti palve esimene samm. (teen seda harjutust aastakümneid ja iga päev, kindlasti õhtul enne und.
Puhkus taastab jõu!
Tegu kerge läbipõlemisega ehk töö ja puhkus pole omavahel tasakaalus .
Alko ja suits - ei.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet