Xanax rohi 01.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on küsimus seoses Xanax rohuga. Mul tekkisid paanikahood ning arst määras raviks AD ja Xanax 0,25 mg tabletid. AD võtan pool tabletti hommikul ja pool tabletti õhtul, kuid on mure seoses Xanax rohuga. Nimelt võtsin ma seda rohtu nelja päevaga kokku 7 tabletti, millest mul ema väidab, et üks kukkus maha, kuid minu mäletamist mööda seda ei juhtunud. Mure on nimelt selles, et peale Xanax ravi ei tunne ma end enam iseendana, elan justkui vati sees ning muretsen, et Xanax rikkus mu aju või närvisüsteemi ära. Kas selline asi on üldse võimalik või ma kujutan seda ette? Xanax rohu mõju all tegin ka ootamatuid tegusid ning olin justkui millegi mõju all ning seepärast ei suutnud isegi kontrollida kui palju ja mis rohtu mulle antakse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohtu võttes peab inimesel enesetunne Paremaks muutuma. Kui sellised ebatunded, vatis olemise tunded jms., siis vähendada selle rohu annust või see Xanax hoopiski ära jätta.
AD on põhitoimega, Xanax on sümptomaatiline ravim - seega võib Xanaxi ka täieliselt ära jätta.
NB Arstirohu võtmine on vaid murdosa (piltlikult 1/10) ravimise võimalustest. Vajalikud on ka harjutused, vajalikud on ka organismi tugevdamise võtted-tegemised, vajalikud on ka mitmete häirete (vältida alkoholi, narkootikume, suurt stressi jne) ennetamise võtted.
vt varasemaid soovitusi ja ka minu Palveharjutust - soovitan seda kindlasti teha (vabastab sisemisest pingest, parandab aju verevarustust ja need ebatunded peas-organismis kaovad.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet