vanuri psühhoos 05.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

90.a. sugulane tarvitab juba aastakümneid rahusteid. Need olid varem Elenium, Relaniun jm. praegust võttis Bromazepami.Viimastel aegadel on tal esinenud psühhootilisi seisundeid (arvab, et tema tütar tahab teda tappa jne)
Tema 68 .a. tütar pöördus selle probleemiga ise arsti poole, kus soovitati jätkata vanuri ravi Buroniliga. Vanainimese psüühiline seisund läheb aga aina hullemaks ( räägib olematuid asju ning, et teeb endale otsa peale)
Kas on õigustatud nii vanal inimesel Bromazepami ära jätmine ja kas võib olla segasushoogude põhjus psühhoos ning mida tuleks ette võtta?

Ette tänades!
vanuri sugulane

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanuritel esineb psühhootilisi (ebaadekvaatseid) seisundeid ja mis ei ole nõdrameelsuse e dementsusega otseselt seotud. Nende raviks sobib ka Buronil (Melperonum). Väiksemad annused Buronil`i rahustavad, suuremad annused on anti-psühhootilised. Annuse määrab arst. On ka teisi rohte. Bromazepam ei ole psühhootilise seisundi ravim, seega - võib ja peabki ära jääma.
Raviarst ütleb täpsed soovitused.
Tervitades,
Jüri O.-M: Ennet