Vajaks nõu ravimi võtmise kohta 04.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Alguses, kui mul tekkisid kevadel paanikahood, hakkasin ma võtma rahusteid. Kõigepealt alprasolaami ja hiljem diasepaami. Alguses mõjusid nad hästi, aga lõppkokkuvõttes külvasid nad ainult kahju ja paari kuu möödudes olid mul stabiilselt hirmumõtted ja nende peletamiseks pidin ma võtma aina rohkem ja tihedamini rahusteid. Siis hakkasin suvel võtma antidepressante, mis pidid rahustite vajaduse maha suruma, aga ei teinud seda. Siis hakkasin sügisel võtma lisaks mirtasapiinile ka estsitalopraami ja see samuti ei suutnud mu rahustite vajadust maha suruda, kuigi olemist nad on parandanud küll. Nüüd olen 2 kuud võtnud lisaks veel ketipinori ja sellega olen suutnud lõpuks rahusteid suhteliselt edukalt vähendada. Olen selle kahe kuu jooksul vähendanud oma päevast diasepaami annust 30mgilt päevas 3-4 mgini. Võõrutan suhteliselt aeglaselt, sest ei taha seekord läbikukkuda ja isegi sellise tempo ja kolme ravimi abiga on see raske. Ma võtan ketipinori päevas kokku umbes 150-200mg. Üritan teha võimalikult palju ka sporti, toituda korralikult, magada korralikult ja teen ka teie palve-meditatsiooni. Minu küsimused on sellised: Kas mu praegune ketipinori kogus liiga suur ei ole? Kas ma sellest sõltuvusse ei või jääda? Ja kui ma saan rahustitest lahti, siis mis järjekorras ma peaksin hakkama mirtasapiini, estsitalopraami ja ketipinori ära jätma?

Suur aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ketipinori annus sobib. Teisi ravimeid järjekindlalt vähendada. Sport jm tervislik eluviis püsigu.Usk endasse ja tahe, et asi võiduka lõpuni viia.
Oma raviarstiga koostöö.
Andke edusammudest infot!
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet