Ravimi mõjudest - Paroxetin 20 mg. 19.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus selline: ravin Paroxetininga 20 mg (hommikul 1 tbl) juba vist 8 aasta läheb. Sain selle rohuga inimeseks, enne olin 15 aastat elust raisanud lootusele et ehk saan ise toime. Ei saanud. Nüüd on nii, et tahaksin rohust loobuda aga see on võimatu. Ärajäämanähud on nii tugevad- elektrilöögi moodi asjad peas ja silmade taga, pilt ei jõua järgi, silme ees lööb pimedaks 1-2 sekundit ja nii edasi. Kuna ma sain nähtudest aimu siis kui olin unustanud hommikul võtta, õhtuks hakkas juba imelik. Olen lugenud ja uurinud ja selle ravimi pealt maha tulemine on ülimalt problemaatiline- välismaa foorumis inimesed tulevad maha aastaid, 1-2 mg kaupa. Meil müüakse tableti kujul ja 1-2 mg kaupa kuidagi ei saa tabletti poolitada. Kas oskate öelda, mis moodi seda probleemi peaks lahendama. Sähviva pildiga ei saa toimetada, töö tahab tegemist, autoga on vaja sõita, haiguslehele jäämisest pole kasu, olen ise endale tööandja ja puududa ei saa nagunii. Tahaksin võimalikult ausat vastust, nimesi kes ei saa maha sellelt rohult o hulgaliselt, kes kõik vajaks sama vastust. Kas ainult muule rohule üle minnes-millisele? Või mis aitaks. Minu diagnoos oli vene-ajal neuoos, nüüd siis äkki ärevus-ja paanikahood, lisaks hirmud. vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö oma raviarsti-psühhiaatriga.
1) Mina vahetaksin AD, annaksin mõnda teist serotoniini ainevahetust mõjutavat rohtu.
2) Tuleb teha relaks-harjutusi, et organism ise oskaks pingetest vabaneda. Harjutusi tehes AD vajadus väheneb ja kaob (vt. minu ristkülik diagonaaliga raviprintsiip.
vt varasemaid soovitusi, minu Palve esimene samm.
3) Pavlov-Enneti tingitus (nüüd jääb hästi meelde, kodus harjutades panete oma nime). Ivan Pavlov andis koerale iga päev liha ja pani lambikese samaaegselt põlema ja nii kuu-poolteist. Siis ühel päeval enam liha ei andnud, pani lambikese põlema ja kutsul ila jooksis nii, nagu oleks saanud liha. Teada tuntud Pavlovi refleks.

Minu tingitus e rituaali kujundamine: Rohi-harjutus (rohu võtmise järgselt teha minu Palve esimest sammu. Rohu toime ja harjutuse toime tugevneb, sümbioos, toime tugevneb). Nüüd rohi-harjutus, rohi-harjutus /liha-lamp, /rohi-harjutus... Siis ühel päeval enam rohtu ei võta /liha ei anna/, harjutust tehes organism töötab Nagu oleks saanud ka rohtu! Harjutuse toimele lisandub rohu toime. Nii tekitame endale tingitud refleksi e Tingituse e. Positiivselt toimiva rituaali. See on v.hästi toimiv.

Tervist tugevdavad teadmised rakendage ellu! Tabletist ainuüksi ei piisa.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet