Cipralex (estsitalopraam) 30.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle kirjutati täna perearsti poolt välja depressiooni vastu selline ravim nagu Cipralex ning suunati ka psühhiaatri juurde. Lugesin, et antud ravim võib põhjustada mitmeid kõrvaltoimeid sealhulgas ka seksuaalsete võimete vähenemine. Minu küsimus oleks, et kas antud mõju on ajutine ? Kas seksuaalsed võimed taastuvad aja jooksul pärast ravimi võtmise lõpetamist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seksuaalsed võimed ei vähene mitte arstirohust vaid vähenevad eelkõige põhiprobleemist - depressioonist või ärevusest (mis probleemiga arsti juurde mindi).
Ravimi kõrvaltoimed võivad tulla teatud tuhande tarvitaja kohta mõned juhud, aga - põhiprobleem kõrvaldada ja siis on ka sex OK!.
Seksualsusega seotud valdkonda annab vastavate rohtudega edendada, mõõduka kehalise aktiivsusega parandada, normaalse toitumise ning vajaliku puhkusega mõjutada.

Väike-vaagna elundite (sex aparaadi) verevarustust parandab minu Palve-Meditatsiooni harjutus (siin ka pingetest vabanemise komponent). Istuva eluviisi puhul peaaegu kohustuslik.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet