Paanikahäre ravimi kõrvalmõjud 21.01.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis 3 kuud tagasi paanikahoog- hingamistakistus, ärevus, värisemine. Esialgu perearst kirjutas vaid rahustit.Xanax. Tehti kõiik terviseuuringud, mis olid korras.
3 nädalat hiljem määras perearst raviks Zoloft firma sertraliini 50 mg. Seda kogust võtsin 1,5 kuud. Kuna häred ikka kordusid, siis määras arst topeltkoguse 100mg Asentra firma sertraliini. Olen seda nüüd võtnud 9 päeva. Esialgu tekitas topeltkoguse mõju hea enesetunde. Aga nüüd on hakanud tekkima värisemine, südamekloppimine, pearinglus ja seoses sellega hirm, et on mingi muu tervisehäda. Kas see võib olla sertraliini kõrvalmõju seoses annuse suurenemisega? Kaua võivad sertraliini kõrvalmõjud kesta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ainult ravimeid võtame, siis jäämegi neid võtma - ka koos kõrvaltoimetega, kui selliseid ka tekib. Kõrvaltoimete teke on individuaalne, enamikel juhtudel ikkagi ärevushäire annab sümptomid.
Seega - harjutused.
Õpetussõnad.
Vajalik on omapoolne kehaline-, vaimne-, hingeline-, sotsiaalne- ja religioosne (väärtushinnangute-maailmavaate) muutmine ravi, ennetamise ning treeninguga, enda kujundamine, arendamine. See aga vajab tahtejõudu, sihikindlust. Muidu jäämegi tablettide peale lootma.
Rohu annusega mängige - nii leiate õige annuse.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet