Ärevus, paanika 20.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Vaevlen juba mõna aega ärevuse ja paanika küüsis. Nüüd olen ka ravi peal (AD), aga ravi alles nädalajagu saanud, nii et vara veel midagi öelda. Käin ka psühholoogi juures.Minu põhiliseks mureks on ärevusega kaasnevad tajuhäired. Vahel tundub kõik ümbritsev ebareaalne, endale tundun peeglist võõras, isegi oma kodu tundub nagu kauge ja võõras. Pilt on nagu kogu aeg veidi teistsugune ja segane- rasek seletada. Vahel tundub nagu minu käed ja jalad ei olekski enda omad, lausa füüsiliselt tunnen seda. Muidugi on ka muud sümptomid- pearinglus, iiveldus, kaelavalu, survetunne peas, rahutus, seesmine värin, jõuetus, väsimus jne. Kõige rohkem teeb endale siiski mured see tajumise probleem. Saan mõistusega aru, et kõik on ju ikkagi samasugune kui enne, kuid pilt näitab midagi muud. Kas on kindel, et see tajumise asi ei ole muu haiguse tunnusmärk ja käib siiski ärevusega kaasas? Kas olete sellise asjaga ka ise kokku puutunud? Kas Ad peaks selle puhul aitama? MIlline Ad on teie praktikas olnud efektiivseim selliste murede ravimisel?

Kõike head
25 a naine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes AD määras?
Kõik need kaebused võivad olla ärevushäirega seotud. Aga peale ärevushäirete on ka teisi võimalusi. Kui psühhiaatri juures käinud ei ole, siis minge. Saab asjad selgemaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet