Närveerimine 24.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et hakkan koolis tihti närveerima. Ma hakkan higistama, süda hakkab peaksma, vahel kõht hakkab valutama ja isegi käed värisema. See juhtub ühes kindlas tunnis.

Ma mõtlesin, et äkki peaks enne seda tundi võtma mõnda kerget rahustit. Mul oleks siis lihtsalt endal ehk parem.
Äkki oskate soovitada, midagi sellist, mis oleks kindlasti käsimüügis ja ei rikuks tervist kuidagi, vaid ainult rahustaks veidi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Julge ei karda ja sina ka ei karda. Iga päevaga muutud sa ikka enesekindlamaks ja julgemaks - iga päevaga. Keha kaudu saame vaimu edendada - terves kehas terve vaim (enesekindlus, julgus, hea meeleolu)! Minu Palve-meditatsiooni esimene samm on hea (teen seda ise iga päev). Dušš ja kerge rätiga ülehõõrumine on higistamise vastu, mineraalvesi väikeste lonksudena päeval (kodus) tuleb kasuks. Sõrmedega silmamunadele kergelt vajutamine rahustab! (kasutan seda ka ise vajadusel!). Kui koolitükke õpid, siis kujuta ette seda õpetajat, seda klassi ja ennast Enesekindlalt seal klassi ees esinemas. Õhtuti õigel ajal magama. Rohtu ma sulle ei anna, sa seda ei vaja. Eelnevad nipid aitavad sind kindlasti. Ole järjekindel ja saad tõhusat abi neist harjutustest.
Õpetaja peaks närveerima - tema ju õpetab. Parem on, et keegi ei närveeriks.
Olen vanaisa ja meenutan ka kooliaegu ammuseid - sai ka närveeritud ning nüüd mõtlen MILLEKS?! Ei ole põhjust, mitte ei ole. Kui õpetaja pahandabki, siis võta seda nagu treeneri õpetussõnu trennis. Treeneri ütlemistest on meil ju heameel!
Igast murest saab üle!
Tohtrionu Jüri O.-M. Ennet