Hingamise peatumine öösel 21.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 45aastane naine.Viimased paar kuud olen ärganud öösel halva enesetunde t6ttu,ning aru saanud,et probleemiks oli mitte hingamine.Ka päeval pole mu hingamine korrapärane ,panen tähele,et ma peatun ja ei hinga.Mis v6iks olla sellise seisundi p6hjustajaks?Kas see v6ib olla liigne närveerimine v6i on olemas ka teisi seletusi?Aitäh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan vestelda psühhiaatriga. Soovitaksin päeval kasutada kerget rahustit ja rahustavaid harjutusi teha. Mõõdukas kehaline tegevus, jalutuskäigud, laulmine (siit pikk ja rahulik väljahingamine). Ööseks kerge uinuti.
Sellised on esialgsed mõtted, arstiga vesteldes soovitused täpsustuvad.
Ilusaid unenägusid,
Jüri O.-M. Ennet