Antipsühhootikum Seraquel 25.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus, et sellest ajast peale, kui mu mees hakkas võtma Rexerin nimelisi antidepressante, kadus tema huvi seksi vastu .Kas seda võis tekitada see ravim? Tal olid unehäired ja depressioon ning üleüldse pidev meeleolu muutus. Nüüd ta võtab ka pikemat aega antipsühhootikume Seraqueli koos Rexetiniga, Rexetini 2 tbl päevas ja Seraqueli 200 mg enne magamaminkut. Ise olen 8 kuud rase ja meie vahel pole olnud seksi juba 3 kuud, enne seda ta veel kuidagi tahtis, aga enam üldse ei taha (varasemalt oli ta väga seksuaalne). Kas asi võib olla nendes ravimites? Või hoopis minus või hoopis muus ? (mainin ära ka, et hiljuti suurendati Seraqueli kogust 200 mg peale, kuna ta töö on nii hirmus pingeline ja unehäired tulid ikka tagasi)

Teid ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon ja sisepinged vähendavad sex-huvi. Ravimid seda otseselt ei mõjuta. Korrastada töö- ja puhkerežiimi, sellest ka suur kasu. Pange nüüd põõhirõhk lapse ootusele, kontrollige olusid naistearsti juures, tehke ettevalmistusi suursündmuseks. Küll siis saabub ka aeg regulaarseks intiimeluks.
Abikaasa ravi peab korrigeerima ikkagi tema raviarst - vajadusel.
Hoidke teineteist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet