Sisemine ärevus 26.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mida peaks tegema, kui mu sees valitseb rahutus ja ma ei oska midagi selle probleemiga ette võta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igal asjal (tunnetel) on ka oma põhjus või siis mõjutegurid. Need on sotsiaalsel tasandil (suhtlemine, õppimine või töö, kodused suhted), need on kehalisel tasandil (kehaline tervis, treenitus, kehaline aktiivsus, korralik töö- ja puhkerežiim), need on meelelisel (psüühilisel ) tasandil (midagi olulist on otsustamata, midagi vajalikku tegemata ja enesehinnag on madal, põhjuseta enda süüdistamine, alhindamine). Emotsionaalsel tasandil ei tunne rõõmu hommikul päikesetõusust ja õhtul kuupaistest, ei lehtede langemisest ja vihmas-tuulest-sügisvärvidest, ringutamisest, hingamisest, liikumisest...).
Päevik vabastab sisepingest, minu Palve-Meditasioon vabastab pingest ja annab sisemist rahu.
Elus on meil kaks suurt rõõmu: a) leida õige Töövanker - amet, milles oled andekas ja mis meeldib, b) leida lähitulevikus ka õige Lapsevanker - elukaaslane, pere, Laps (kui loodus-tervis tõrkeid ei ole tekitanud). Aga tervist annab ju parandada, suhteid tekitada.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet