Enesekindluse kadumine 31.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Depressioon tekkis mul umbes 4 aastat tagasi, aga kahjuks arsti poole pöördusin alles 1,5 aastat peale haigestumist, kuna siis läks sisemine valu juba liiga suureks. Ei suutnud korralikult tööd teha ja tihti oli tunne, et lähen lõhki või täitsa hulluks. Arst määras ravimiks CIRAL 20mg, seda võtsin 6 kuud ja olukord paranes, sisemine piinav tunne oli kadunud, aga rõõmuhetki ikkagi polnud ja pole siiani. Vahepeal käisin sellepärast uuesti psühiaatri jutul ja tema arvas, et kui eelmine kord Ciral aitas, ehk aitab nüüdki, aga nii see ei olnud. Ravimiga kaasnes totaalne rahutus, südamekloppimine ja rütmihäired, suutsin seda 5 päeva taluda ja lõpetasin siis ravimi võtmise. Nüüd on umbes 3 kuud vaevanud mind enesekindluse kadumine, see on just lähedaste inimestega suheldes. Väldin absoluutselt silmsidet ja ei oska vesteldes kuidagi olla. Enesetunne on muidu enam-vähem, kui need rõõmu hetkede puudumised välja jätta. Mul jäi tabletikuurist seda Ciralit alles, mida proovisin ka võtta, aga jälle sama lugu, et tekkis rahutu jalalt-jalale tammumine ja ärevus. Mida peaksin tegema, et enesekindlus tagasi saada? Varem olin sihikindel, otsustusvõimeline ja küllalt hea suhtleja ja kas ülejäänud elu möödubki ilma ainsa rõõmuhetketa või annab seal veel midagi ära teha? Ka arsti vastuvõtule on mul küllalt raske saada, kuna töötan välismaal ja töögraafik on küllalt muutlik.

Ette tänades: I.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mis depressiivsuse põhjus - seda kõrvaldada või suhtumist sellesse muuta.
2) Olemasolev depressiivne seisund kõrvaldada (ristkülik diagonaaliga... raviprintsiip: AD, harjutused, uued prillid -printsiibil)
3) Enesekindlus: a) kehalise tubliduse kasv on esmatee, b) Eesmärkide saavutamine ja selle tunnustamine ise, c) Sisendused-mantrad: Olen Väljavalitu ... (loe raamatust "Väljavalitu", mõtiskle, vali sihid ja tegutse!). Leides oma Eluvankrid leiab inimene ka enesekindluse!
Õige-uhke-enesekindel kehahoid annab ka hingele-vaimule õige hoiakuruumi. Selg sirgu ja pilk Tähtede poole, õlad taha ning rind ette, kõht sisse ja Mona-Linda naeratus näole!
Suhtlemine on treenitav - võtta elu mänguliselt, teatrimänguliselt!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet