Düstoonia 02.11.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem kätevärinaga, ei suuda seltsis parema käega tassigi käes hoida sest tekib hirm ja sisemine ärevus .Teine kord ka kahvliga süües käsi läheb paksuks .

Samas on lihaspinged ja jalakrambid . Mida peaks tegema ja kuidas ravida ? Haigus on kestnud juba aastaid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Harjutused:
1. kaks kaussi, üks jaheda veega, teine kuuma veega ning teha käte vanne ja vaheldumisi käed kumas, siis külmas. Aegajalt kraanist vett juurde, et kuum ikka kuum oleks ja jahe piisavalt jahe. Mõnuga. 3...5 minutit;
2. käte-rusika lihaste pingutamine 5 sekundit ja lõõgastamine-väristamine 10 sekundit. Mõnuga Mõnuga 10...15 korda.
3. psüühilisi pingeid vähendavad harjutused (vt varasemad);
4. kehaline aktiivsus;
5. krampide puhul on hea Magneesium vt apteek, vt magneesiumirohke mineraalvesi (Borjomi).
Head harjutammist,
Jüri O.-M. Ennet