Probleem enese kontrollimisega 16.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kas on võimalik, et te suunate mind kusagile osakonda mu probleemiga.
Mu probleemiks on see, et valetan kontrollimatult. Isegi oma kõige lähedasematele inimestele, kellest tegelikult väga hoolin ja keda armastan. Ma lihtsalt valetan, isegi siis, kui on võimalik tõtt rääkida.
Usun, et see on haigus, kuna ei suuda kunagi välja mõelda, miks tegelikult valetan.

Soovin sellest probleemist lahti saada, kuna olen rase ja olen kaotamas oma partnerit ning ei taha enam valetada.
Loodan, et saate mu tõsisest murest aru ja aitate mind.

Tagasisidet oodates,
K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tulge (minge) psühhiaatri vastuvõtule. Ühiselt saab leida lahendi sellele probleemile, kes või mis neid mõtteid valele rajale juhib.
Kerge kehaline aktiivsus ja õige töö- ning puhkerežiim on ikkagi ka siin kasulik.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet