bipolaanre häire ja depressioon--- 03.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimati oli töökoha vahetus ja vaimselt pingeline aeg, hakkas korduma depressioon. On unehäired, söögiisu vähenenud, peas surumise ja rõhumise tunne, ärevus ja rahutus hommikuti või siis unisus, ise sunnin ennast tegevusse, mõtteid kas liiga palju ja kiire vaheldumisega või siis apaatia. Tahan tegevust, aga vaim jõetu. Vahel tegelen jooga ja hingamisharjutustega.Võtan Anafranili 25 mg 2x päevas.
Mida saaksin ise enda heaks teha, kas tabletiravi jääbki?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Anafranil (Clomipramiin) on hea AD. Annust võib vajadusel ka suurendada (kehakaal?). Hingamisharjutused - kohe unustada ja neid ise teha ei tohi! Rohuga peab seisund paranema - nädala-kahe pärast peab kindlasti tulemit tunda olema. Harjutused, koostöö tohtriga, harjutused. Ainult rohust ei piisa.
Psühhiaater võtab ka need muud mõtted peast, muidu jääbki üks kahtlus: mul on see ja mul on see ka veel ...
Psühhiaatri jutule,
Jüri O.-M. Ennet