psühhiaatria..maniakaal depressioon 14.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19 aastane tüdruk.Mu emal on krooniline maniakaal depressioon.
Ja ma tahaksin sellest haigusest või ma ei teagi kuidas seda nimetatakse..rohkem teada saada.Võib olla ma mõistan tema käitumist , kriitikat, süüdistusi jne..ja ei võta isiklikult.Niimoodi ple võimailk elada..kuigi see on kestnud aastaid..aga ta on mu ema.Aidake..nt pakkuge mõni raamat või mõni aadress internetis.Ma vist umbes tean, mis haigus see on..ja samas ei tea ka.Tean, et emaga ei ole tihti kõik korras, mida ma ka tema käitumisest olen aru saanud.Kuid ta suunab kogu oma pahameele minule..sest mina olen kodus põhiliselt.Vahest on ta normaalne ka aga mitte just tihti.Jään teie abile lootma.Mu ema mõjutab mind liiga palju oma haigusega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raamatutest (psühhiaatria õpikutest) saate olulisi andmeid aga konkreetse häire puhul (Teie Ema) saate olulisemaid soovitusi ikkagi Tema raviarstilt. Mina alustaksin kohtumisest raviarsti-psühhiaatriga. Võtke number ja öelgegi regireerimisel, et Ema tervise küsimuses.
Saate selgitusi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet