üksindus 23.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 26.a 2,3 a lapse ema. Töötu, kõrgharidus omandamisel.
Aasta tagasi tekkisid mul imelikud tundmused, nimelt: Eelmisel aastal 10.veebr. oli minu sünnipäev ja 11.veebr. hommikul pea lõhkus, võtsin kihisevat tableti penesetunde parandamiseks. Paar tundi läks mööda, jõin 2.klaasitäit Gini, meeleolu lõbus. Sõitsin kaassõitjana autos ja äkki : tundsin, et kurgus hakab pigistama, õhupuudus...tekkis ärevushoog, paanika. (iseenesest ei ole ma enesekindel inimene). Hea, et oli lumi maas- sai auto peatatud ja lumega meelekohtades turgutada, vett juua. Enam vähem, aga sellest ajast süvenes minu enesekindlusetus veelgi. Olen oma elu jooksul töötanud vähe, siit natuke, sealt. Elamispiirkond on tööpuuduses. Perearst määras Xanaxi, siis saatis endokrinoloogile- kilpnäärme alatalitus. Ravin L-Tyroxiniga. Nii, edasi- mul on küll abikaasa,lapse isa, kuid meil ei ole hingelist üksmeelt.Ta on vene rahvusest. Iga algus on alati paljulubav ja ilus!Sellest tekkisid kiired suhted,abielu, sündis laps jne...
Tunnen, et olen üksi oma probleemiga.Olen depressioonis ja ise tekivad ka põhjuseta ärevushäired. Mul on endast arusaam, nagu oleksin iseendaga konfliktis, unustan vahel, mida ma edasi pidin tegema, kontsentreerumisraskused, väsimus. Usun , et see kõik on tulnud ka eluviisist- töötus=aju ruineerub, üksindus, lootusetus tuleviku ees, ´TUNNISTAN- olen mitu aastat järjest- v.a kui rase olin tarvitanud alkoholi pea iga õhtu, enamuses õlut, millest on mul tekkinud ka õllekõht nagu rasedal...sellest veel enam depressioon süveneb jne. Mehele olen püüdnud rääkida, kuid tulutult, tema arvab, et ma ise krutin end üles ja mõtlen haigusi välja. Olen lugenud ka internetist , et kroonilistel alkohoolikutel on kahjustatud ajusagar, mis tekitab mälukadu jne. Ma tunnistan , et mul on terve bukett haiguseid:
psüühikahaigused, kilpnäärme alatalitus, ülekaal- rasvumine.(olen 100kg ja 173cm); 10.a tagasi oli mul sportlik kehaehitus, meeldis tegeleda pallispordiga jne. Mingil hetkel hakkas kõik allamäge minema, mida teha? Külastasin ka kohalikku psühhiaatrit, kes kirjutas välja C tähega ja teine nimetus oli Actavis...võtsin neid nädal-kaks ,aga paremaks ei läinud.
Mida teha? Minu küsimus ei ole korrektselt formuleeritud, kuid tean üht, et miskit mul viga on hingelises mõttes- tunnen end üksikuna, nagu oleks endaga sisemises konfliktis- see on nii halb tunne...leevendan seda igaõhtuse alkoholiga- u. 1-2 L õlut iga õhtu, alkohoolik!!!??? Tänan, kui proovite vastata!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol, kehakaal, psüühika - need on asjad, millest alustada. Kilpnäärme rohtu võtta ja käia kontrollis endokrinoloogi juures.
Alkoholist alustada, s.o. Tä'na, nüüd, ja kohe - karske eluviis. Õllele jt alkohoolseltel jookidele täieline ei. Kui neelud, siis loks vett, ikka neelud, jälle lonks vett. Teha söögipärmi jooki (poes need 2-kroonilised pärmi-kuubikud. Sellest pool klaasi pudistada, vesi peale, segada ja üks kord päevas juua. Kolm päeva juua ja kaks päeva vahet, olm päeva juua ja kaks vahet. Sealt organism saab vajalikul määral B ja PP rühma vitamiine.
Kehakaal. Söögi hulka vähendada, jahutoidud-rasvad vähendada ja juurikad-puuviljad -sesiplaanile, hautised. Kolm korda kauem mäluda. NB Kolm korda kauem, aeglaselt, tempo maha. .
Kolmandaks liikumine, kehaline aktiivsus.
Ja Minu harjutus.
Teha Päevik ja siis iga päev olgu õppetunniks: mis hea, mida homme paremini annab teha. Järjekindlust.
Nii lihtne see ongi: tahtmine ja järjekindlus.
Siis tuleb ka enesekindlus kogu psüühika läheb rõõmulainele.
Kirjutage kindlasti oma edusammudest. Ootan kirja kord nädalas.
Usun Teisse!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet