depressiooni ennetamine 17.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Lgp. Doktor.

Olen mõne kuu pärast emaks saamas.
Viimasel ajal on nii palju räägitud ja kuuldud sünnitusjärgsest depressioonist. Ausalt öelda kardan kohutavalt, et juhe jookseb äkki ka endal kokku.
Kuidas sellist olukorda võiks juba ennetada, et ka pärast lapse sündi inimeseks edasi jääda.
Tean küll seda, et mulle ei meeldi väga suured muutused/muudatused, aga see ju mind just ees ootabki.

Aitäh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Praegu jalutage ning täitke naistearsti korraldusi. Tehke rõõmuga ettevalmistusi selleks suursündmuseks. See on kõige suurem ja tähtsam, mis ennetab ja väldib ja kõrvaldab selle võimaluse.
Meeldivat jalutamist,
Jüri O.-M. Ennet