Ärevus ja mured 18.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!olen hädas oma ärevusega.Olen 32.a.n.Algas 7a.tagasi paanikahooga.Sain ravi ja psühhoteraapiat.Sain enesekindlust tagasi,olin õnnelik ,et kohtades,kus ma kartsin,sain uuesti hakkama.Sünnitasin isegi toreda poja,kes on nüüdseks 4.a.Kui laps sai 1.a.läks ärevus tunduvalt suuremaks,kannatasin ära ja proovisin hakkama saada,kuid kehas lõppesid jõuvarud ja deprekas tekkis.Ma kohti ei hakanud vältima,vägisi käisin väljas,et mitte alla anda,kuid rõõmu see ka ei valmistanud,sest ärevus ikka kestab,mida ma ei taha.(Kõige suurimaks sooviks on saada sellest jamast terveks,aga kuidagi ei taha õnnestuda.Ikka tuleb neid apsusid sisse.Aastaid tagasi olin terve kui purikas ja ei kartnud midagi.)Tegin uue ravi 1.a fluxiga.Sain hakkama,isegi psühhoter.regul. ei käinud.Sel suvel ravi lõppes.Mõni asi on parem,mõni on jäänud püsima,mõni asi on tagasi tulnud.Ikka ärevus ja mure,kehalised tunded,mis ei lase magama jääda.Raske on õhtuti magama jääda,hommikul pean tööl olema.Olengi 2 õhtul imovanet võtnud.Vahel tekib hirm õhtuse magama jäämise ees ja siis ei saa kindlalt uni tulla.Vahel kui hommikul on midagi muud veel ees ootamas,(näit.sõitmine või muu päeva- plaan )olen hommikuni üleval.Mõnikord ma lihtsalt ei muretsegi aga uni ei tule.Olen numbreid ja lambaid lugenud - aga ei aita.Lööks käega ja küll ma kunagi ikka magama jään,nädalavahetusel pole probleemi,aga tööpäeval nii ei saa.Saan aru,et mõtetega ajan ennast ärevaks,aga vahel on tunne ,et ma ei oskagi teistmoodi mõelda.Mõnikord saan oma mure ja ärevusega hakkama,kuid siis on ärevus teistpidi vastas.Hakkasin uuesti psühhoter.käima kord kuus.Mida teha unega,kas võtta mõni aeg unerohtu?Nädala pärast mandliop..mis paneb ka pingesse,kuigi sisendan endale posit.pilti.Plaanisin sügisel uuesti titeootele jääda,aga ei kipu eriti seda tegema,kui uni paigast ära on ja kahtlustega ja muredega tegelen.Paaril korral olen teinud teie lõdvestusharjutust,tunnen,et mõjub hästi.Kas te Tartus ei tee vastuvõtte?Tallinn kaugel.Palun andke nõu.Soovin teile ilusat sügist!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtke unerohtu, käige lõikusel ja siis veelkordselt see ärevuse probleem käsile võtta. Soovitaksin AD-d Espritali 1/3 tabl. (10 mg) õhtul ja minu ristkülik diagonaaliga ning "uued prillid" printsiip. Kaks kuud "mõnuga" ja siis mõelge Kurejuttudele.
Kõik saab korda!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet