Ärevus ja- paanikahäired 14.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on ärevus-ja paanihäired.Juba mitu mitu aastat,ei suuda enam vastu pidada,endal pole just kõige heam olla,kui teised mind imelikult vaatavad sellepärast,et ma käitun kuidagi imelikult,käed hakkavad värisema(teatud juhtudel) jalad,ÜLE KOGU KEHA!! See on nii masendav.Tahaks nutta,nii raske on.Kuigi mina ju ise pole ometigi süüdi,et mul on ärevus-ja paanikahäired!Psühholoogi juures käin ja tarvitasin 4 kuud ka Cipralexi(oli vist) tuvastati ka depressioon,mis on selest kõigest tulnud.Sellel aastal see kõik tugevnes.Koolist puudusin,ei suutnud enam,ei tahtnud kooligi enam näha,ei tahtnud toastki välja minna..praegu on ka vahel nii..vaid tahan kodus olla,tunnen ,et siin on mul parem-turvalisem?
NII RASKE ON!
Nüüd lõpetasin rohtude võtmise ära(hetkel) arst nõustus nii.....rohi pole ka ERITI aidanud.TÕESTI RASKE! Vahel tunnen ,et ma lihtsalt enam ei tule toime endaga......Pidevalt ma mõtlen ,et: ''MIKS just MINA??!?''(mitte ,et ma seda kellegile teisele sooviksin) Olen püüdnud oma käitumist tänu paanika-ja ärevushäiretele psühholoogile ja ma ie tea kellele veel seletada,aga ei õnnestu..seda onl iiga raske seletada..:( RASKE! RASKE! Kurbus lihtsalt süvendub iga hetkega,sest ,et ma poloe just ju kõige tavalisem inimene...mul on justkui puue!!! Pidin lihtsalt sellest rääkima ja ehk oskate mingit nõugi anda. Tänan lugemast.
Ise olen 15 alles.Kas pean tõesti terve elu sellega võitlema,selle valu ja kurbuse alla neelama,see pole nii kergesti ravitav,sest see on nii süvendunud,tihti mõtlen ja negatiivselt,ei oskagi enam positiivselt mõelda..AINULT NEGATIIVSELT ja see pole hea..ma tan..aga ma ei suuda...olen kasutanud kõik sugu võtteid et mõelda NATUKENEGI positiivselt,aga EI SUUDA!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Räägi oma murest-probleemidest Emale ning leidke sobilikud lahendid,
2) pane paika korralik unerežiim ja aktiivne puhkus (kehalise töö ja tegemisega, mõõdukalt), suhtlemine sõpradega, pallimängud jne.,
3) tee rahustavaid harjutusi (näit., minu harjutus) ja regulaarselt, et saad selle korralikult toimima,
4) psühhiaatriga hoiaksin kontakti, räägiks talle KÕIK oma mured ja arvatavasti annab ta vajalikke soovitusi, vajadusel ka veidi arstirohtu,
5) tee jalutuskäike (5-7km), need rahustavad, annavad sisemist tasakaalu, tugevdavad nii keha kui ka vaimu, aitavad endas paremini selgusele jõuda. Käi ja lihtsalt kulge keskkonnas, looduses.
Kirjuta nädala-paari päras oma tegemistest!
Igast murest saab üle!
Parima Sulle soovides ja tegutsemis-rõõmu,
Jüri O.-M. Ennet