ravimite sõltuvus 20.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kuna sattun arvutisse nii harva,olen ennem küsinud oma küsimust,tulen seda uuesti küsima.minu retseptidel diagnoos f2 ise tean et kannatan paanika häire ja depresssiooni all,ärevus teeb mured.vahest vaevab see rohkem vahest vähem.mulle teeb mured see et ma ei saa ilma xanaxita olla.kui loen teiste inimeste asju siis tundub et minuga pole midagi lahti.aga tahaksin teada kas ärevust saab kuidagi üldse ravida?ja kas ma saan sellest xanaxist kunagi üldse lahti?läbisin tugevad ravikuuri antidepresantidega ja xanaxiga ja ikka ärevusega kimpus?meie suguvõsas on ette tulnud juhuseid kui pole peaga kõik korras.kas ka mina pärisin sada?tuleksin teie juurde ravile,sest kardan pärilikust,ja ja ise ennast.mul ei ole enesetappu mõtted ja muud sellist.tahan elada ja oma last üles kasvatada.ta on juba 10,ise olen 30.ehk saan teie abil hakkama?olen xanaxist nii sõltuv et söön 1mg päevas ära.ette tänades.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tõesti Xanaxit kasutatakse väga laialdaselt ärevus ja paanikahäirete ravis.
Ravim on hea,annab sageli kiire efekti,kuid kahjuks tekitab ka kergesti ravim-
sõltuvuse ja pärast on üsna vaevarikas temast vabaneda.
Abi peaksite ikka saama.Tuleb tasapisi vähendada seda ravimit ja
ärevuse raviks leida Teile sobilik variant.
Pärilikkuse pärast ei maksa ka üle pabistada.
Meie haiglas saab vastuvõtule registreerida telefonil 6621068 ja valida
endale sobilik psühhiaater.
Edu Teile!
J.Mumma