minu harjutus 12.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Lugesin Teie viimaseid vastuseid, seal te soovitate teha " minu harjutust". Mis see on? Kas on kuskil netis koht, kus sellest lugeda saab?

Lugupidamisega,

L.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

ENNETI PALVE-MEDITATSIOON
Esimene PALVE - Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba ("Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas"), lõdvestub ka lumbo-sakraalne regioon e.vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): "rullin end püsti, sirutan end".
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Teine PALVE - Tühjenemine-Vabanemine Patust-Murest
e. Negatiivsest
Ringutan-sirutan Taevatähe poole. Mõttes võtan oma südamesopist konkreetse,
mind vaevava mure peopesade vahele (-).
Toon peopesad koos mõtte-murega aeglaselt ülalt alla, maani ja samal ajal
kujutlen, et minu keha e. vaimutempel tühjeneb-vabaneb nimetatud patust.
Keha vabaneb häirest!
Samas ütlen mantrat e. sisendust: "Mi-nu ni-mi on Jü-ri! Va-ba-nen ......st (nt hirmust)."
Enne käte mahapanemist lõdvestan kaela-õlad-vööpiirkonna, kogu keha ja
Negatiivne saabki "maandatud"!
Harjutuse puhul on oluline:
1) piltlik kujutlus; 2) mantra e. sisenduslause mõttes ütlemine;
3) lõdvestumine ning rahunemine.
Rahulikult tagasi püstiasendisse.

Kolmas PALVE - Täitumine Vooruse-Rõõmuga e.
Positiivsega
Painutan ette alla, lõdvestun, rahunen. Võtan maast käte vahele mõne mind rõõmustava
omaduse ja toon käed aeglaselt keha lähedalt alt üles (+).
Kujutlen ja ütlen mantrat: "Mi-nu ni-mi on Jü-ri! Tä-i-tun ......ga! (nt julgusega)!"
Harjutuse puhul on oluline tunnetada kogu kehaga, organism "nagu vaakumpumbaga imab endasse" soovitud Positiivset.
Tagasi lähteasendisse.

Neljas PALVE - Vabanemine-Täitumine (Vaata teine ja kolmas palve)
See on teine ja kolmas palve vaheldumisi:
a) Ringutan-sirutan (üles), siis vabanen Negatiivsest (alla)
b) Täitun Positiivsega (üles) ja vabanen Negatiivsest (alla) jne.

Viies: sirutan ja siis Palve; painutan ja siis Meditatsioon; ja vastupidi.

Harjutamine teeb Meistriks,
Jüri O.-M. Ennet