naiste meeleolud 22.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22 a neiu. Viimasel ajal härib mind minu meeleolu pidev muutumine. olen tujukas või tujutu. võin hommikul hea tujuga tõusta, aga mingi tühine asi võib selle paari minutiga pooleks päevaks rikkuda. ja kuskilt käiks justkui klõps ja kõik tundub jälle ilus ja hea ja ma ise tunnen ennast rahulikuna. tujukas ma ei taha olla, aga sees on selline närvilisus ja oleksin justkui viimase piiri peal. ma ei taha selline olla.
kuidas aru saada, kas see tujukus on normaalne või mitte? mulle endale hakkab see ebanormaalsena tunduma, sest see häirib ju mind ennast ka juba.
mu kaaslane (oleme koos ca pool aastat olnud) on väga hea mu vastu, aga mina nähvan talle mõtlematult. ma ei saa aru, mis tegelikult toimub, sest kõik kõik peaks hästi olema. eraelu on korras, ainult tööelus võibolla veidi härib see, et olen samal kohal juba 2a olnud ja tahaks kuhugi edasi liikuda (ikka kõrgemale siis), aga organisatsioonis sees ei ole veel õnnestunud (tegu suure org-niga) ja sealt välja ma väga ei taha. tunnen, et ei saa enda võimeid rakendada. samas olen palga ja seltskonnaga rahul.
kas naisena pean oma meeleolumuutustega pöörduma perearsti, naistearsti või psühholoogi juurde?
pille võtsin 7 aastat järjest, nüüd veidi üle aasta pole tarvitanud, kas see võib mõjutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sõbraga vestlemine ja Päeviku pidamine aitab Elu-sihte paremini paigaldada. Kui sihid seatud, siis tuju on kohe kordi parem. Millised on Sinu Elu viis üllast eesmärki, mille üle võiks 75-85 aasta pärast uhkusega rõõmu tunda? Rahul olla! Töökohta enne vahetada ei maksa, kui uus ukse ees. Tervislik eluviis ja korralik puhkus annab Energiat ja elurõõmu. Palja naba-seljaga ei maksa praegu õues käia (paar päeva tagasi nägin sellist Jobu bensiinijaamas ühe noormehega autot puhastamas. Noormees oli samasugune jobu, et lubas sellist Paljasselgset külmaga väljas olla. Kui tulevad neeru põletik, naiste haigused, viljastujmise raskused jne. , siis on kohati juba hilja ja siis ei ole isegi sellist Jobu-noormeest ka enam enada kõrvale leida). Nende pillide võtmise jätaks mina KÕIGIL noortel (kellel veel 3-4-5 last sünnitamata) ära. Juhusuhted ka. HI viirust liigub rohkem, kui oskate arvata. Sõber peab tuttav, turvaline olema ja Lapse korral sobima ja soovima ka Paps olema!
Mõõdakas sport (jalutuskäigud) ja muu kehaline aktiivsus parandab tuju.
Psühhoregulatsioon.
Elu-sihit!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet