Elu 08.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kui ma olen saanud oma lühikese elu jooksul nii palju haiget ja kinnitust, et ma olen mõttetu siis mis mõte on edasi elada?
Kas ma pean alustama uuelt lehelt? Ma ei suuda.
Mu meeleolud kõiguvad ja mõttes on koguaeg, et NAERATA!
Aga miks naeratada kui pole mille pärast?
Ma lihtsalt enam ei jõua haiget saada. Ma ei jõua enam proovida.
Elu ei tohiks olla nii raske. Kui mul praegu juba raske on, siis mis saab paari aasta pärast?
Keegi ei hooli.
T-H

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga päev on elu-loo uus lehekülg. Ega need liht- ja täismineviku leheküljed kuhugi ei kao. Uus päev kergitab uued ootused ja lootused, stimuleerib tegudele. Eelnevad leheküljed on aga elukogemuse tarkused ja ka neid vajab iga inimene - et tunnetada elamise müsteeriumit, murede karastavat jõudu ja õnnesähvatuste pimestavat toimet.
Sõda hetkel meil ei ole, Siberisse küüditamist taevatähed praegu ei ennusta, maavärinat ja tuultetormi momendil ei ole. Jukose miljardeid ka ei ole ning vangikongi uksed on selle tõttu suletud. Pangajuhi kohalt ei pea Te ka taanduma.
ELUS - järelikult tunneta, et oled ainuüksi seeläbi õnntähe all sündinud.
Kui murekarikas enam ei mahuta, siis selle tühjendamist aitab arstirohi, pihtimine, kehaline aktiivsus ja väärtushinnangute ümberreastamine.
Ja rõõm tuleb pika mure järel!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet