stress ja kehakaal 02.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus ei ole niivõrd meditsiiline, aga äkki oskaksite ja oleksite nõus mulle siiski vastama. Olen noor naine, vahepeal oli mul tööl suuri pingeid, ka abikaasaga tülitsesime palju. Võtsin selle tõttu (arvatavasti) umbes kuus kilo alla. Kui alla võetakse, siis kipuvad enamasti esmajärjekorras vähenema rinnad, käed, aga kui juurde võtta, kas siis läheks rasv esmajoones tuharatele ja jalgadele? Kas stress ja ülepinge võivad üldse kaalu langetada ja kas mul on lootus oma kaal tagasi saada, kui taas rahulikku elu elan, ilma liigsete pingeteta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Stress ja depressioon võivad kehakaalu langetada ja langetavad (mõnedel juhtudel paneb jällegi ohtralt sööma). Kui stressi ja depressiooni kõrvaldate, siis kõik taastub. Kehaline aktiivsus ja sport on suuresti kasuks - kujundab sportlikult kauni keha, kehahoiu, hingelise hoiaku, enesekindluse.
Naiste rindade suurus ei ole tähtis, tähtis on Lapsele vajaliku piima saamine, "piimaand." Ja meeste puhul ei ole ka "Rooberti" suurus oluline, oluline on tema tublidus ja seemneand, et Lapsi saada.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

stress

olen 25 aastane 2 lapse ema. Kui olin 20 -21 aastat vana oli minu elus raske periood. kui ootasin 3 kuud last sain teada et mu isal on halvaloomuline kasvaja. sattusin masendusse jaäärepealt oleks mul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Närvid on veidi "pinges." Soovitaksin Teile veidi AD ja Teile sobilikus annuses. Ka rahustavad harjutused. Ainevahetust korrigeerib hästi Remeron. Aga eks psühhiaater ja Teie koos otsustate.
See ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: