Mida teha seni? 22.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tunnen ja tean, et vajaksin abi. Olen üritanud leida Tartus kas riiklikus või siis erakas vaba aega, kuid igalt poolt tuleb, et maini pole või esmakordseid ei võta.

Tunnen aga kuidas see tunne, mis kogu elu üle võtab ja aeglasel ainult sügavamasse mutta lükkab, võtab ainult rohkem üle. Rahunenult üritan endale kirja panna tegevused, mida teen. Õhtuks pole suutnud aga väga midagi teha.

Toetab vaid abikaasa. Oma pere tunneb, et kui ei naerata ja pole rõõmus, siis tuleb eemale hoida ja ignoreerida. Parimad sõbrad samamoodi. Ja see süvendab seda tunnet, et olengi üksi ja polegi mõtet.

Mul on kaks toredat last, väga hea töö, mida ma üldiselt naudin ja armastan, kuid praegu vaevaliselt teen.

Olen eelnevaid vastuseid lugenud ja saan aru, et tegutsedes ehk läheks paremaks, et peaks peaks füüsiliselt tegutsema, korralikult sööma jne, aga ... Ma tunnen, et ma lihtsalt hetkel ei suuda.

Ehk, kuidas ma saaks või mida ma saaks seni teha? Või on veel mingeid kohti, mida ma pole leidnud, kuhu pöörduda, et päriselt leida see abi. Tunnen, et üksi ma seda lahti ei haruta ja selgust ei saa.

Parimat
M.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Une kvaliteeti tõsta, uni olgu piisava pikkusega ning sügavusega (vt eelnevaid soovitusi - unehäired). Ka siis, kui uni suhteliselt rahuldav. Ka siis.
2) Depressioon ja stress "surub" kõik näidud negatiivse poole. Seega - depressiooni ja stressi vähendamine tagab rõõmu ja optimismi suurenemise (vt depressioon, stress).
3) Minu Palve - rõõmuga, tunde järgi. Eestpalve printsiip (vt otsinguga).
4) Tallinnas on Psühhiaatriakliiniku Dispanseri juures tööpäeviti valvearstid - aitavad kiireloomuliste probleemide korral. Tartus, arvatavasti, on samad võimalused. Valvetuba võtab ööpäevaringselt.
NB Olen kindel, et 1,2,3, annavad teile piisavalt abi ja kergendust - piisavalt!
Apteegi vabamüügi preparaate-raviteesid kasutage ka.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet