Stressi maandamine alkoholiga 25.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist! Olen ka teile kunagi varem juba kirjutand, kuid siis oli probleemiks lihtsalt masendus. Nüüd arvan, et mul on tekkind kalduvus alkoholi enda arvates tihti tarbida. No kui aus olla, ei joo ma iga päev ja suuri koguseid. Kuid tunnen, et stress sunnib seda. Joon nädalas keskmiselt kolmel korral õhtuti 2-5 pudelit õlut. Kestnud on see õnneks pisut vähem kui aasta.
Olen kindel, kui ei oleks pinget, jooks veel harvem. Mida teie arvate, kas selline viis on õige pingete maandamisel, kui depressiooni rohtu ei taha võtta ja huvitavate tegemiste leidmine ka ei lahenda asja? Loodan, et see ei viita veel alkoholismile, tahaks kinnitust saada?

lp.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei ole õige.
Vajate piisavat une-puhkust, kehalist aktiivsust ja psühhoregulatsioonivõtete omandamist.
Alko-sõltuvus vajab ka veidi arstirohtu ja seda saate psühhiaatrilt.
Tallinnas võite soovi korral ka minu vastuvõtule tulla,
regitratuuri tel 1900
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet