Kuidas mõista? 11.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Arstid väidavad, et depressioon on hästi ravitav. Patsiendid, aga ravivad depressiooni aastaid rohtusid kasutades ja terveks pole saanud. Vahetatakse erinevaid rohtusid, katsetatakse koguseid, kuid terveks ei saa. Milles on siis asi? Minu tutvusringkonnas kurdavad seda paljud. Pealegi antidepressandid mõjuvad pärssivalt suguelule. Kas on olemas selliseid antidepressante, mis ei halva suguelu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon on tagajärg, tulemus. Antidepressantidega muudame seda tulemust, aga vaja on muuta ka depressiooni tekkemehhanisme, sellele reageerimise variante. Seega - rohi on vaid osake kogu probleemiahela lahendamisel.
Suguelu häirib eelkõige depressioon, vähemal määral ravimid. Kui meeleolu normaliseeritud, siis ka intiimelu korrastub. Intiimelu korrigeerimiseks ka ravimeid.
DEPRESSIOON ON RAVITAV, Patsiendi aktiivsel kaasalöömisel HÄSTI RAVITAV.
Head tuju soovides,
Jüri O.-M. Ennet