antidepressantide üledoseerimine 25.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Sooviks teada kuidas mõjub organismile antidepressantide üledoos? Millal see ajaliselt mõju hakkab avaldama? Kas teatud annus on ka surmav?

Tänan, kui võtsite vaevaks mu küsimusele vastata!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suitsiidiks neid ei soovita, ei ole nii "head". Antidepressante väga mitmeid rühmi ja nendega üleannustamise teoreetiline võimalus olemas. Arst määrab ju koostöös patsiendiga vajaliku annuse, teinekord selle leidmine võtab veidi aega. On ka nn ülitundlikke ja nende annus on suhteliselt väike. Koostöö arstiga väldib Teie kartused üledoosi osas, surmavast annusest rääkimata. Alkoholi tarvitamist ei soovita, siis võivad ebameeldivad kõrvaltoimed ilmneda. Ka teatud rohtude samaaegse võtmise korral, aga arst seda eelnevalt ju küsib.
Seega - antidepressantide tavaannustega ravimisel üleannustamise ohtu praktiliselt ei ole. Kõikide kahtluste korral pöörduge kohe raviarsti poole, helistage.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet