antidepressantide üledoseerimine 25.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Sooviks teada kuidas mõjub organismile antidepressantide üledoos? Millal see ajaliselt mõju hakkab avaldama? Kas teatud annus on ka surmav?

Tänan, kui võtsite vaevaks mu küsimusele vastata!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suitsiidiks neid ei soovita, ei ole nii "head". Antidepressante väga mitmeid rühmi ja nendega üleannustamise teoreetiline võimalus olemas. Arst määrab ju koostöös patsiendiga vajaliku annuse, teinekord selle leidmine võtab veidi aega. On ka nn ülitundlikke ja nende annus on suhteliselt väike. Koostöö arstiga väldib Teie kartused üledoosi osas, surmavast annusest rääkimata. Alkoholi tarvitamist ei soovita, siis võivad ebameeldivad kõrvaltoimed ilmneda. Ka teatud rohtude samaaegse võtmise korral, aga arst seda eelnevalt ju küsib.
Seega - antidepressantide tavaannustega ravimisel üleannustamise ohtu praktiliselt ei ole. Kõikide kahtluste korral pöörduge kohe raviarsti poole, helistage.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

üledoos antidepressantidest

Kui ohtlik on kehale hallutsinatsioonide eesmärgil antidepressantide üledoseerimine? Kas see võib põhjustada ka pikaajalisi kahjustusi ajus või kuskil?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Antidepressandid ei ole hallutsinatsioonide kõrvaldamise esmavalik. Esmavalik on antipsühhootikumid ja seda teha koostöös psühhiaatriga - ravimid väga head ja annavad häid ravitulemusi.
Iga ravimi ...

Loe edasi

neuroleptikum?

Palun selgitage,misasi see on.Soovitasite kellelegi ,kes on igasuguseid antidepressante söönud ja pole abi saanud.Mul sama mure.Elan nii juba 8 aastat ,ikka aeg-ajalt jälle antidepressantide peal.Nüüd ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Neuroleptikumidega mõjutatakse tavaliselt mõttemaailma häireid (luulumõtted jt.) või siis ka aistingute/tajude häireid (hallutsinatsioonid jt.). Vaimsed funktsioonid on omavahel seotud: emotsioonid-mõtted, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: