Antidepressandite mõjuaine 12.10.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Millised müügilolevad antidepressandid on MAOI ja SSRI toimetega ravimid? Kas Te palun saaksite need nimetada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mao inhibiitorid olid olulised antidepressantide kasutuselevõtmise algetapil. Kõrvaltoimed ja uute põlvkondade AD-d tulid peale, seda SSRI-d. meile pakuvad. Ravi las määrab ikkagi raviarst, .
AD on vaid osa (ca 1/10) ravivõimalustest, 9/10 on harjutused ja hoiakute muutmine.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet