ÄREVUS 13.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Kas teil oleks tagataskus mõni nõuanne ka minu jaoks? Nimelt mulle on määratud 2 nädala pärast plaaniline operatsioon, kusjuures selle põhjus mind väga iga päev ei sega, lihtsalt see olevat soovitav ära teha, et hiljem oleks elukvaliteet parem. Nüüd kannatan ärevuse all. Õhtuti vedelen voodis, silmad pärani, uni ei tule. ka pole eriti söögiisu ning ei suuda keskenduda igapäevatööle-õpingutele vajalikul määral. Mind pole varem opereeritud ja ma ei tea, kuidas end küll maha rahustada. On selline väga segane tunne, samas usaldan minuga tegelevat tohtrionu, samas tunnen ärevust, et olukord pole minu kontrolli all ja kuidas kõik üldse õnnestub. Kuidas end pärast tunnen.

Minuga tegelev arst on väga tore, aga tema kabineti ukse taga ikkagi närveerin end higiseks ja südame kloppima. Olen üritanud mõelda mõnele naljakale seigale oma elus, üldse midagi naljakat mõelda (a la osa operatsioone on plaanilised ja teised on paanilised jne.) ja millelegi ees ootavale ja heale, aga see ei rahusta kuidagi maha. Muidu olen väga rõõmsameelne inimenne, aga närveerimine paistab lihtsalt olema üleüldse minu väga nõrk koht. Mida teha?Üks murelik tüdruk.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

(Au)kartus kirurgide e lõikuse ees - sest terendab teatud tundmatus ja ebaselgus ja ka väärarusaamad. Kirurgitöö seostub "skalpelli ning valuga" ja seda valu kardadki. Sind opereeriv arst oskab anda pädeva info anesteesia kohta (valu ei ole, valu ei tunne) ning ka lõikuse prognoosi suhtes. Küsi kindlasti temalt. Mina soovitan Sulle, tubli tüdruk, juba varemgi teada-tuntut: rahustav tee (on vabamüügil), soojavee protseduurid, jalutamine-jalutamine (3-5 km päevas), tegelemine oma lemmikhuvialaga. Uneprobleemide suhtes vt. "Kodutohter" nov.,2001. "Nüüd tuuled magavad rohus ja päeva aeg on täis. Kes harjunud käima ohus, see kaugemal teistest käis."Korda õhtul 20korda. Mureks ei ole põhjust, valu ei ole. On rõõm! Sulle parimat soovides Tohtrionu Jüri.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja luuvalud

Kas ärevusega võivad kaasneda erinevad luuvalud? Mul valutavad vahepeal nii käed kui jalad kui pea ja selg.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevus ja stress mõjutab nn luuvalusid ja teisi valusid, millest kirjutasid.
Ärevusest ja stressis saad vabaneda - korralik uni, jalutuskäigud, rahustavad harjutused, (Vt otsinguga Enneti palve ...

Loe edasi

Pearinglus

Tere dr ma ravin depressiooni ja ärevus häireid vahel käib pearingi ja on selline õõtsumis tunne peas pidevalt surun lõualuud kokku ja kael on pinges ja vahel on ka lihas pinged kas ned tõesti kõik on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Massaaž aitab - keegi teine massaaživõtetega ergutab meie keha ja psüühikat.
Ise enda keha aktiveerimine mõjub veelgi paremini.
Pearinglus - sageli vererõhu liigselt madal olek.
Head ...

Loe edasi

ärevus ja paanikahäired

Tere
Mul on selline küsimus et kas antidepressantidega võib harva alkoholi tarvitada. Mul on juba pea aasta ärevus/paanikahäired ja vahel kui tarvitan alkoholi siis kardan võtta rohte.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohol ja arstirohi kokku ei sobi.
Seega - alkoholile ei.
Alkohol ei ole jook, ei ole ravim.
Terved eluviisid, lõõgastavad harjutused ja kõik saab korda.
vt raamatukogust, ...

Loe edasi

piinav ärevus

Tere.
Mul on meeletu ärevus.praegu on raviks 3mg bromasepaami ja 40mg seroxati hommikul ning õhtul 5 tilka haloberidooli,2mg cyclodooli,30mg mirtasapiini ja 25mg valdoxani.sellisest portsus hoolimata ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mirtasapiin 15...30 mg õhtu - sellest piisab. Ise leida endale sobilik annus.
Muu on kõik harjutuste ja elukorraldusega paika pandav.
vt varasemaid otsinguga: uni, Palve esimene samm, Pavlov ...

Loe edasi

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Ärevus ja paanikahood

Mida teha, kui ma ei saa kodust väljas käia? Igas rahvarohkes kohas on selline tunne, et kohe minestan ära, kodus pole nii hull asi. Ärevus on kogu aeg sees, süda peksab kiiresti ja õhku nagu jääb väheks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire! Psühhiaatri jutule. vt. varasemaid soovitusi. Harjutused on olulised, tabletist üksi ei piisa. Harjutusi saab kohe tegema hakata. Alustuseks minu Palve-Meditatsiooni harjutus.
Parimat ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: