Tähelepanu ja keskendumine 04.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimase poole aasta jooksul olen täheldanud probleeme keskendumises ja tähelepanu koondamisel ühele konkreetsele asjale (liiga palju hooletusvigu tööl). Autojuhilubade tegemiseks võtan õppesõitu juba üle poole aasta, kuna ei ole piisavalt tähelepanelik ja keskendumishäired (sõitmisele). Aktiivselt füüsilist trenni ei tee. Söögiisu ja uni on head. Viimane aasta aega on olnud ka väga raske, eelmisel kevadel töölt koondamine, sügisel lahkuminek kaaslasest ja nüüd uuesti tööst ilma jäämine (töötulemused ei vastanud ootustele, pidin lahkuma). Kooliajal selliseid probleeme ei täheldanud. Kas peaksin pöörduma oma kaebustega arsti poole või aitaks ka midagi muud? Lisaks vaevlen aega ajalt auraga migreeni peavalude käes, leevendavat rohtu ei võta ja täpset põhjust ei tea.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiooniks põhjusi oli hulgi ja see ei avaldu ainult töövõime languses, tähelepanematuse kasvus, produktiivsuse alanemises, düskomfordis, eneseusu kõikumises jne.
Depressiooni ravi ja selle tekke-problemaatika jätmine täis- või enneminevikku - see on oluline. Elu läheb edasi.

Keha ja psüühika kaudu vaimse töövõime taastamine, pingetest vabanemise oskuse omandamine.
Minu Palve-meditatsiooni esimene samm (pingetes vabanemine, aju verevarustuse edendamine) aitab ka peavaluprobleeme ennetada.
Päevik - positiivsete tegude-mõtete päevik. See aitab keskendumisele, meenutusele, mälule, õppimisele oluliselt kaasa.

Eesmärgid selgelt paika panna ja siis (nagu ütleb Fr. Nietzsche): "me vajame uueks eesmärgiks ka uut vahendit, nimelt uut tervist...suurt tervist...mida pidevalt juurde võidetakse ja juurde võitma peab."
Kui eesmärk paigas, siis on motivatsioon ka tervise osas tugevam.
Tegudele, teod on olulised!
Võimalusi palju!
Jüri O.-M. Ennet