Ärevus 17.07.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,mul on selline lugu,ma elan iga päev hirmus ja paanikahäiretega,sest mul on paaniline hirm helisevate telefonide ja üldse inimestega rääkimise vastu.Kaua aega ma arvasin,et saan sellega ise hakkama(kuigi olen 2 korda kooli ja 2 korda kursused maha jätnud) püdsin hirmu ignoreerida,inimestega rohkem suhelda,rohkem ennast liigutada,mõttetreeninguid teha jne. Mingi aeg see aitas,käisin normaalselt tööl,mis ka omakorda aitas,sest seal pidi füüsilist tööd tegema ja inimestega suhtlema,kuni ma pidin perega Saksamaale kolima.Kuna ma õppisin kõige kiiremini oma perest keele ära,siis ma pean igalpool kaasas käima ja tõlkima ja telefonile koguae vastama...varem ma ei kasutanud telefonit üldse,kuna kohe tekkib paanika...siin ma püüdsin ikkagi vastata ja helistada....ühesõnaga nüüd on selline situatsioon,et kui ma pean rahva ees räkima või isegi ühele inimesele midagi jutustama nõi helistama,siis isegi siis kui peas ma nagu üldse ei karada,minu keha aga ei kuula minu sõnu ja läheb kohe paanikaks lahti....nii,et silme ees läheb mustaks ja nii palav hakab et selline tunne,et kohe suren,selle pärast olem ma ka koguaeg higist märg...üldse midagi ei aita...ma ei räägi peavaludest kõhulahtisusest,iiveldusest ja suurest väsimusest ja liigeste valudest...aasta tagasi käisin ma siin psühhiaatri vastuvõttul,kus ta mulle ütles,et see ei ole tema eriala ja ma pean psühholoogi juurde sellega pöörduma...aga siis juttu lõpus andis ta mulle ikkagi Cipralex tablette.Kõrvalmõjud olid tugevad ja ma arvan et need tabletid põhjustasid mu allergia ja asthma paljude asjade peale...või just nende tabletide peale...ühesõnaga ma ei julgenud enam järgmise vastuvõtule tulla,sest ta veel ütles eelmine kord,et kuidas te siis siiamaani elasite,te ju elate...mis teil kurta....nüüd aasta hiljem olukord on sama halb,ma ei saa tööd leida,sest kõik helistavad mulle või kutsuvad vastuvõttule...kuhu ma ei suuda minna ja ma võtsin veelkord perearstilt paberi psühhiaatri vastuvõtule...aga ikka kardan,et ta ütleb sama asja...kuigi perearst ütles,et sellega tegeleb psühhiaater....kas te saaksite palun mulle nõu anda,on mul psühhiaatri abi vaja või mitte?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

!) Rahustavad teed, soojad joogid - rahustavad. Sisemine rahu vähendab tunduvalt ärevust, ärritumise lävi tõuseb ehk inimene ei ärritu nii kergesti.
2) Ümisemised ja ja pikad väljahingamised rahustavad. Neid harjutusi teha vabadel hetketel. Ärevas olukorras pikk väljahingamine (nagu läbi kõrre) ja siis vestelda-tõlkida jne. Pausi ajal jällegi mõnusalt pikk väljahingamine, ka mõnus ohe!
3) Minu Palve-Meditatsiooni harjutus - hommikul ja õhtul (kodustes tingimustes) saab kindlasti teha.
4) Üldine kehaline aktiivsus ja sealt kerge sportliku liikumiseni (mitte jõusaal, aga loodus, jalutuskäigud).
5) Ideomotoorne treening - mõttes visualiseerida (kujutleda ette) neid ärevust tekitavaid olukordi ja nendesse suhtuda rahulikult, endale mõttes sisendada, et olen täiesti rahulik, iga päevaga ikka rahulikum ja rahulikum.
6) Antidepressante veel ju hulgi teisigi, kui üks ei sobi, siis mõni teine kindlasti sobib. Aga rohi on vaid osakene, harjutused 1)...kuni 5) teevad põhitöö paranemise rajal ära!
Head harjutamist!
Anna aega atra seada - muutused algavad kohe, aga hea tulemuseni jõudmiseks on vaja järjekindlust (nagu spordis).
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Sotsiaalne ärevus

Tere. Minu probleemiks on sotsiaalne ärevus ja häbelikkus. Pole sellega veel arstiile pöördunud, aga plaanin seda teha. Täna lugesin artiklit oksütotsiini kohta (http://www.teadus.ee/?p=3930 ).
Kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oksütotsiin on ajuripatsi hormoon ja kasutatakse sünnitusabis sünnitustegevuse aktiveerimiseks.
Praegu ravitakse sotsiaalärevusega seotud probleeme: AD-d, harjutamine enda vastava keskonnaga (ideomotoorne ...

Loe edasi

Ärevus ja paanikahood

Mida teha, kui ma ei saa kodust väljas käia? Igas rahvarohkes kohas on selline tunne, et kohe minestan ära, kodus pole nii hull asi. Ärevus on kogu aeg sees, süda peksab kiiresti ja õhku nagu jääb väheks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire! Psühhiaatri jutule. vt. varasemaid soovitusi. Harjutused on olulised, tabletist üksi ei piisa. Harjutusi saab kohe tegema hakata. Alustuseks minu Palve-Meditatsiooni harjutus.
Parimat ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

pea kuminad

pea kumiseb nagu mängiks keegi kastanjettidega ja siis hakkab kurgus pitsitus tunne. ajab ka nutma

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võimalusi mitmeid. Vererõht, ärevus, stress, depressioon, magamatus jne.
Tohtri jutule ja saate abi.
Terves kehas terved tunded. Alustada kehast!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

mõtted surmast

Kui paljudel ärevushäire all kannatavatel inimestel kutsub surmahirmu esile ärevus,siis minul tuleb ärevus peale kui mõtlen surmast,et elu pole igavene.See mõte on kujunenud sundmõtteks ja häirib minu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aktiivset elu elades, eesmärgitatult liikudes, sõpradega suheldes tulevad aktiivse elu mõtted. Surmaga tegelevad surijad, poliitikud-sõdalaste teistesse riikidesse suunajad-sõdurid, arstid, usumehed ja ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

ärevus

Kuidas ärevusega võidelda? ja kuidas antidepressante saab? kas psühhiaatri juurde on ka saatekirja vaja? aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võib saatekirjaga ja saab ka ilma. Seewaldi registratuuri tel. 697 44 44. Psühhiaater kirjutab vjalikud rohud (ka AD) ja annab vajalikud juhised.
Ärge viivitage,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: